FANDOM


Ahoj, załogo!
Sezon 4, Odcinek 5
Backstabbers Ahoy (19)
Pierwsza premiera (USA) N/A
Pierwsza premiera (PL) 05.04.2012
Wyzwanie(a) Wydobycie nart z dna jeziora
Przepłynięcie trasy min
Zwycięzca(y) Zmutowane Larwy
Występ(y) Bridgette
Wyeliminowany Dawn
Lista odcinków
poprzedni
"Schwytani straceńcy"
następny
"Uciekający model"

Pozostała gruba obozowiczów musi wziąć udział w wodnych wyzwaniach. Pierwsze polega na wydobyciu nart z dna jeziora. Drugie natomiast na przepłynięcie trasy min. Ostatecznie pewien uczestnik odkrywa prawde o zdrajcy i zdrajca powoduje eliminację tej osoby.

OpisEdit

W domku chłopców wszyscy spokojnie śpią, gdy nagle dzwoni budzik i budzi wszystkich. Okazuje się że to żołnierski budzik Bricka, który wstaje i idzie pobiegać. Cała trójka chłopaków w konfesjonale zaczyna narzekać na Bricka i jego budzik, a Scott wrzuca nawet budzik do toalety. Budzik w toalecie zaczyna jednak dzwonić i z sedesu wylatuje woda która opryskuje Scotta. W drugim domku Cameron obserwuje rozmowę osobowości Mike'a. W konfesjonale mówi, że Mike jest jak podręcznik do psychologii, od którego nie można się oderwać.

Brick rano przychodzi do zbierającej drewno Dawn i pyta czy jej pomóc. Ona na to wyczytuje z jego aury, że strasznie dokuczano mu w dzieciństwie oraz że ma potrzebę poddania się dominacji, na co Brick zaprzecza. Przychodzi do niego Jo i obiecuje że tym razem Zmutowane Larwy wygrają, na co Brick mówi że nie mają szans po stracili najlepszego zawodnika. Jo jednak mówi, że go nie potrzebują, bo mają ją.

W domku chłopaków, podczas gdy Sam gra na konsoli, Lightning nagle głodnieje i wtedy odkrywa że jego proteiny zniknęły. Scott sugeruje że to Brick je ukradł. Na stołówce Dawn mówi Lightningowi że jego chi się skurczyło, ale on nie rozumie o co chodzi i kradnie śniadanie Dawn. Przez megafon Chris ogłasza, że wszyscy mają się zebrać w Porcie Wstydu, bo inaczej wypuści szopa. Wszyscy kpią z groźby Chrisa, gdy nagle Chris spuszcza wielkiego zmutowanego szopa na stołówkę i wszyscy uciekają w popłochu. Jedynie Lightning zostaje na stołówce przynosząc sobie więcej jedzenia. Następnie Lightning zostaje wyrzucony przez szopa ze stołówki przez okno.

W Porcie Wstydu, Chris oznajmia że dzisiejsze wyzwanie wspomoże dawna uczestniczka Bridgette, która razem z Dakotą płynie łódką przed Portem. Bridgette protestuje przeciwko występowi i oznajmia że jej kontrakt obejmuje jedynie pokaz. Chris rzuca Dakocie wiadro pełne obrzydliwości z poprzedniego sezonu. Wtedy wielki rekin wynurza się z jeziora i zjada pół łodzi, a przerażona Dakota przesuwa się do Bridgette.

Chris ogłasza że pierwsza część wyzwania polegać będzie na wydobyciu nart wodnych z dna jeziora. W Zmutowanych Larwach, Jo chce być kapitanem i zanurkować. Anna Maria protestuje przeciwko temu. Wtedy Jo zakłada hełm Cameronowi, który przewraca się od jego ciężaru i upada. Wtedy Anna Maria ulega. Nagle Jo orientuje się że ktoś ukradł jej gwizdek. W drużynie Toksyczne Szczury, Brick proponuje ciągnąć słomki by wybrać nurka, ale Scott zagłada mu hełm na głowę i każe nurkować by udowodnić lojalność wobec nowej drużyny. Wyzwanie rozpoczyna się. Widząc siebie naprzeciw, Brick i Jo wymieniają złowieszcze spojrzenia i rozpoczynają wyzwanie. Oboje zaczyna biec pod wodą równocześnie, ale nagle Kieł zatrzymuje Bricka. Na powierzchni Sam zaczyna się męczyć pompowaniem i Lightning wpycha go do wody i zaczyna sam pompować w bardzo szybkim tempie. Brick nagle dostaje dużo powietrza i staje się nadmuchany jak balon. Kieł chcący go zaatakować, odbija się od napompowanego Bricka.

Cameron i Anna Maria kibicują Jo, natomiast Zoey zaczyna rozmawiać z Mike'm na temat jego pocałunku z Anną Marią. Mike próbuje wytłumaczyć Zoey że czasem po prostu zbyt bardzo wchodzi w postać i traci nad sobą kontrolę. Mike obiecuje więc Zoey nie wczuwać się tak w postać. Jo pod wodą zaczyna brakować powietrza, bo Zoey rozmawiając z Mike'm stoi na wężu. Anna Maria spycha ją z węża. Zezłoszczona Zoey również popycha Annę Marię, a wtedy brudzi się kremem brązującym. Anna Maria zezłoszczona że Zoey obraża jej opaleniznę, jeszcze bardziej popycha Zoey. Upadając, Zoey zrywa z Mike'a koszulkę i zmienia go w Vito. Anna Maria od razu staje się zauroczona Vito, co denerwuje Zoey. Idzie ona na plażę, gdzie Dawn zbiera pamiątki z wyspy do dużej torby.

Scott postanawia sobie postrugać i nagle orientuje się, że jego ząb rekina zniknął. Sugeruje on po raz kolejny, że to Brick go ukradł. Anna Maria stara się go bronić, mówiąc że nie byłby do tego zdolny, jednak gdy orientuje się, że zniknęła jej szczotka, poprzysięga zemstę na Bricku. Pod wodą Kieł rzuca Brickiem jak piłką. Nagle wąż się urywa i Brick wylatuje uderzając w Jo, która prawie już jest przy nartach. Gdy Brick uderza w skałę, narty wypływają z lin i wypływają na brzeg, dzięki czemu Toksyczne Szczury wygrywają pierwsze wyzwanie, natomiast Brick wypada z wody i odlatuje w powietrze.

Na plaży zasmucona Zoey rysuje na piasku patykiem złamane serce. Dawn jednak pociesza ją mówiąc że widzi w aurze Mike'a, że on lubi Zoey, a przynajmniej jego część. Zoey zdziwiona pyta co to znaczy jego część, ale Dawn nagle znika. W konfesjonale Zoey jest zdziwiona zachowaniem Dawn i mówi że Dawn może być czarownicą. Dzięki zwycięstwu w pierwszym wyzwaniu, Toksyczne Szczury otrzymują "Ślizgacz McLeana" dzięki któremu będą mogli szybciej wykonać następne wyzwanie, natomiast za przegraną, Zmutowane Larwy otrzymują dziurawy ponton. Gdy Brick wraca do Portu, Scott nazywa go "złodziejem", jednak ten nie wie o co chodzi.

Chris przedstawia drugą część wyzwania, czyli ekstremalny wyścig na nartach wodnych. Każda drużyna musi zadzwonić czterema dzwonami na bojach. Bridgette i Dakota płynąc łódką, właśnie trafiają na jedną z boi i eksplodują. Dakota ląduje na latarni, a Bridgette wylądowuje w Porcie Wstydu i zaczyna kasłać od dymu po eksplozji. W tym wyzwaniu, trzy osoby z każdej drużyny jadą na nartach, jedna kieruje, a jedna obsługuje mewowe działko. Mewowym działkiem można strzelać albo w dzwony, albo w przeciwników.

W drużynie Zmutowane Larwy, Zoey zgłasza się do kierowania, a Jo do strzelania. Reszta drużyny ma jechać na nartach. Zoey widząc Annę Marię podrywającą Vito, złości się. Jo proponuje jej by użyła tej złości w wyzwaniu. Natomiast w drużynie Toksyczne Szczury, Lightning steruje, Scott strzela, a reszta drużyny ma jechać na nartach. Toksyczne Szczury praktycznie od początku wychodzą na prowadzenie, gdyż pontonem Zmutowanych Larw nie da się płynąć szybko. Nagle jadących na nartach atakuje Kieł. Jednak Vito uderza rekina, co jeszcze bardziej podoba się Annie Marii.

Jo próbując spowolnić Szczury, strzela mewą i trafia Lightninga, którego paraliżuje jad i Lightning przestaje kierować co cieszy Scotta, aż nagle cała drużyna wpada w szuwary. Wtedy Zmutowane Larwy wyprzedzają Toksyczne Szczury i przed drużynami staje pierwszy dzwon. Jo przymierza się do strzału, lecz wyprzedza ją inna mewa, która uderza w dzwon i mina eksploduje. Zoey chwali Jo myśląc że to jej strzał, ale Jo zaprzecza temu. Okazuje się że to Scott strzelił, jednak wcale się z tego nie cieszy, bo chciał chybić.

Anna Maria orientuje się, że drużyna przegrywa. Cameron wpada więc na pomysł i mówi o mistrzyni gimnastyki, zmieniając Vito w Svetłane. Cały czas siedząca na latarnii Dakota uderza atakujacego ją Kła wiadrem z odpadami. Scott zabiera jej wiadro i wkłada na głowę Lightningowi. Lightning wiadrem przypadkowo wyłącza bieg łódki i wszyscy na nartach wpadają do łodzi. Wtedy Svetłana wykonuje obroty i uderza w kolejny dzwon, a wtedy kolejna mina eksploduje ku radości Zmutowanych Larw. Mimo kłopotów w drużynie Szczurów, Dawn wpada na pomysł. Każe Samowi prowadzić, natomiast ona i Brick będą jechać na Lightningu.

Dzięki planowi Dawn, Toksyczne Szczury wracają do gry. Jo próbuje ich zestrzelić, ale mewowe działko nagle się zacina i wybucha. Rozproszona Jo, Zoey nie patrzy na drogę pontonu i wjeżdża na skałę i wyskakuje rozbijając się o większą skałę. Natomiast Toksyczne Szczury dojeżdżają do ostatniego dzwonu. Scott jest zaniepokojony że nie przegrają więc strzela z mewowego działka mewą do kierującego łodzią Sama. Sam zostaje sparaliżowany i ostatecznie łódka Szczurów rozbija się o skały. Jo rzuca Camerona na dzwon by zdobył dla nich punkt, natomiast Lightning przy uderzeniu o skałę wylatuje w powietrze. Oboje zderzają się i uderzają w minę. Chris i Chef obserwują akcję z Portu Wstydu. Chris jest niezadowolony że nie ma eksplozji, lecz ta po chwili pojawia się i to z ogromną siłą.

Ostatecznie Zmutowane Larwy wygrywają, a Cameron zostaje ranny. Natomiast Szczury zostają wyrzucone na brzeg. Sam nie wie jak zemdlał, a wtedy Scott udaje że to wina Jo. Jednak Dawn mówi że to wina Scotta. W konfesjonale Dawn wyjaśnia że działko Jo się zacięło, więc tylko Scott mógł strzelić do Sama. Dawn przysięga więc że zdemaskuje Scotta. Wychodzi z konfesjonału nie wiedząc, że Scott podsłuchiwał ją z tyłu.

W domku Scott przekonuje drużynę o głosowaniu na Dawn, jednak Sam woli wyeliminować Lightninga uważając go za złodzieja. W tym momencie do domku wchodzą Brick i Dawn. Pyta o czym rozmawiają, ale wszyscy udają że nic się nie dzieje. Scott chce podać Dawn worek z jej pamiątkami, ale zrzuca go on na podłogę i wysypują się z niego rzeczy uczestników, więc wszyscy sądzą, że Dawn je ukradła. W konfesjonale Scott wyjaśnia, że ukradł te rzeczy i chciał wrobić Bricka, ale ponieważ Dawn go zdemaskowała, obarczył winą ją. W tym czasie przez wcześniej wrzucony tam budzik, z toalety wylatuje strumień wody i przyciska Scotta do sufitu wychodka. Wszyscy zawodnicy obarczają winą Dawn, mimo że tłumaczy ona że ją wrobiony, nikt jej nie wierzy. Anna Maria próbuje ją zaatakować, ale Jo powstrzymuje ją mówiąc że to ona się nią zajmie. Jednak Scott powstrzymuje je, mówiąc że zajmą się nią wieczorem na ceremonii eliminacji.

W czasie ceremonii eliminacji pianki otrzymują Brick, Sam i Lightning. W dwóch ostatnich są Dawn i Scott. Po wymianie złych spojrzeń, Chris ogłasza że wyeliminowana zostaje Dawn. Chef rzuca jej Toksyczną Piankę Porażki, ale Dawn nachyla się i pianka ląduje na ziemi zapadając się. Dawn próbuje się bronić mówiąc że znalazła Oryginalną Głowę Chrisa McLeana. Jednak okazuje się że nie ma na niej Certyfikatu McLeana. Scott ujawnia że to jedna z jego replik, które sobie wystrugał. Wtedy Dawn uderza go statuetką w głowę. Mówi że sprzeda zebrane pamiątki na aukcji i przeznaczy dochód na schronisko dla zmutowanych zwierząt zamieszkujących wyspę. Dawn również ostrzega kolegów o zdrajcy. Jednak gdy ma zamiar powiedzieć kim on jest, Chris woła Chefa. Ten wsadza Dawn do worka na śmieci i wystrzeliwuje poza wyspę.