FANDOM


Grand Chef Auto
Sezon 4, Odcinek 9
Vlcsnap-2012-03-02-03h55m04s103
Pierwsza premiera (USA) N/A
Pierwsza premiera (PL) 4.05.2012
Wyzwanie(a) Znaleźć klucz w kuchni
Ukraść jeden z gokartów Chefa i namalować znak w trzech miejscach na wyspie
Nagroda(y) Wybierz kto zostanie wyeliminowany
Zwycięzca(y) Scott
Występ(y) Duncan
Wyeliminowany Mike
Lista odcinków
poprzedni
"Wyspa skarbów Dr McLeana"
następny
"W górę, w górę i uciekam moim żałosnym balonem"

Jeden zawodnik poznaje sekret innego i szantażuje go, by wygrać. W końcu szantażowany przyznaje się przed najlepszą przyjaciółką do swojej przypadłości, a ona akceptuje go takim jakim jest. Niestety szantażysta wyeliminowuje szantażowanego z wyspy.

OpisEdit

Rano Chris budzi obozowiczów odgłosami ze specjalnego megafonu i ogłasza, że ma dla nich prezent. Okazuje się nim być rozwiązanie drużyn. Jo podoba się ta niespodzianka, ale planuje ona podtrzymać swój sojusz z Lightningiem, ponieważ twierdzi, że był on użyteczny. Następnie Chris nakazuje przez krótkofalówkę Chefowi by zwalił olbrzymi blok betonu na domek Zmutowanych Larw, gdyż Chrisowi zostały resztki materiału po budowie jego własnej góry Mount Chrismore. Chris ogłasza, że teraz wszyscy zawodnicy będą dzielić jeden domek. Aby wydobyć rzeczy spod gruzów, Chris daje zawodnikom malutki kilof dla dzieci i odlatuje z Chefem.

Jo i Lightning cieszą się, że to nie ich domek został zrujnowany. Po chwili do Jo podchodzi Cameron i pyta czy nie chciałaby zawrzeć z nim sojuszu, ale Jo odrzuca tą propozycję mówiąc że już ma towarzysza. Gdy Zoey próbuje wykopać swoje rzeczy spod gruzów, podchodzi do niej Mike i chcąc pomóc, daje jej zapasowe buty Bricka. Zoey dziękuje mu i mówi, że jest słodki oraz cieszy się, że Mike nie udaje już żadnych postaci. Jednak gdy Zoey wącha buty Bricka, mdleje i upada. Mike łapie ją i razem upadają na ziemie. Zoey dziękuje mu nazywając go "kołem ratunkowym". W konfesjonale Zoey wspomina, że Mike już bardzo dużo razy uratował jej życie i po raz kolejny dziękuje mu za to. Gdy Scott wyjmuje spod gruzów rzeczy, nabija się z Mike'a nazywają go "Multi-Mike'm". Cameron nakazuje Scottowi, aby nie mówił nikomu o wielorakich osobowościach Mike'a. W konfesjonale, Cameron stwierdza, że nie umie dobrze dochować tajemnicy.

Następnie Chris zaczyna wyjaśniać pierwsze wyzwanie. Oprócz tego sprowadza na wyspę Duncana by przedstawił wyzwanie. Duncan nie chce tego zrobić, ale Chris i tak chce go zmusić. Na video, Chris przedstawia że dzisiejsze wyzwanie ma polegać na znalezieniu kluczy w kuchni Chefa, a następnie wykradnięciu gokarta Chefa, ku jego niezadowoleniu. Następnie Chris nakazuje Chefowi by rozwiązał Duncana. Gdy tylko zostaje uwolniony, Duncan ucieka, śmiejąc się złośliwie. Scott nakazuje Mike'owi by pomógł mu wygrać dzisiejsze wyzwanie, w zamian za dotrzymanie przed Zoey tajemnicy o osobowościach. W konfesjonale, Mike jest przerażony że to właśnie Scott dowiedział się o sekrecie. Mike przyznaje że powinien powiedzieć Zoey prawdę, jednak cały czas jest zdenerwowany i wtedy zmienia się w Chestera, który naigrywa się z Mike'a.

Chris ogłasza start i wyzwanie rozpoczyna się. Mike zaczyna szukać i przypadkowo wsypuje sobie do oka sól. Jo i Lightning szukają w szafka, ale tam nie ma klucza. Jest jedynie ogromny zmutowany karaluch, który zatrzaskuje się na twarzy Jo. Cameron wkłada rękę pod stół, ale tam znajduje tylko orzeszki i wściekłego karalucha, który gryzie Camerona w rękę. Scott zaczyna szantażować Mike'a, by otworzył mu schowek na miotły. Początkowo Mike nie chce się zgodzić, ale gdy Scott grozi, że powie Zoey o osobowościach, Mike pomaga mu. Gdy Mike otwiera schowek, nagle rzuca się na niego ogromny zmutowany karaluch i zatrzaskuje się mu na twarzy. Scott obok nie pomaga mu, tylko patrzy do schowka i nie znajduje tam klucza. Gdy Zoey szuka w wiadrze, nagle z wiadra coś się wynurza i łapie Zoey za włosy. Zoey zaczyna wołać Mike'a o pomoc. Mike idzie Zoey na pomoc, gdy zatrzymuje go Scott i każe mu przetrząsnąć worek na śmieci. Gdy Mike musi pomóc Scottowi zamiast Zoey, Zoey jest zezłoszczona i w konfesjonale dziwi się, że olał ją żeby pomóc Scottowi. Lightning próbuje zdjąć karalucha z twarzy Jo. Udaje mu się i karaluch ląduje na spodniach Mike'a z czego Scott się śmieje. Lightningowi udaje się znaleźć na szafce klucz do gokarta. Jo w konfesjonale wyznaje, że skoro jest szefem, Lightning powinien oddać klucz jej i stwierdza że przestał już być przydatny. Zoey w końcu udaje się zdobyć klucz do gokarta walcząc z karaluchem z wiadra. Jo znajduje klucz w kuble na śmieci. Cameron wypluwa go po walce z karaluchem. Scott znajduje klucz rozbijając naczynia, ale widząc złoty klucz Mike'a, każe mu się wymienić.

Chef jest zły na Chrisa, że użył jego kuchni jako miejsca pierwszego wyzwania, ale Chris po prostu naigrywa się z niego dając mu nowy mop. Następnie Chris przedstawia drugie wyzwanie dając każdemu zawodnikowi puszkę farby i GPS z mapą wyspy. Zadanie ma polegać na ukradnięciu Chefowi gokarta i namalowaniu znaku na trzech miejscach na wyspie. Dodatkowo Chris oznajmia, że dzisiejszy wygrany wybierze osobę, która zostanie wyeliminowana. Zadanie rozpoczyna się. Chef wzywa do ataku zmutowane wiewiórki, które zaczynają strzelać w laserami z oczu. Gdy Jo i Lightning trafiają w ślepy zaułek, Chef nakazuje im, by poszli z nim. Zoey wiewiórki przyczepiają się do włosów. Mike chce jej pomóc, ale Scott szantażuje go, mówiąc, żeby go osłaniał. Wiewiórki obłażą Camerona, aż wpada on na pomysł. Wyrzuca on worek z orzeszkami do kaptura Jo i wszystkie wiewiórki zaczynają gonić za workiem.

Wtedy zawodnicy mogą bez przeszkód dostać się do gokartów. Cameron jest podekscytowany pierwszą jazdą samochodem. Scott wkłada swój złoty kluczyk do złotego gokarta, ale okazuje się, że gokart ten jest całkowicie zepsuty. Mike cieszy się z sytuacji Scotta, ale Scott każe Mike'owi oddać swój klucz. Chris jednak zabrania wymian. Więc Scott zaczyna szantażować Mike'a, by go ciągnął go do mety. Mike nie mając wyboru zgadza się. Dodatkowo Scott boleśnie trąca Mike'a patykiem.

Lightning i Jo zostają zamknięci przez Chefa do więziennej klatki strzeżonej przez Kła. Zoey dociera pierwsza do pierwszego miejsca na wyspie i zaznacza swój znak. Następnie przyjeżdża Cameron, ale nie może się zdecydować co namalować. W tej chwili dojeżdżają Mike i Scott. Scott nakazuje Mike'owi, że zrobi to pierwszy. Gdy Mike zaznacza swój ślad, próbuje powiedzieć Cameronowi, że nie musi robić tak wyszukanego rysunku, ale Scott popędza go. W klatce, Jo i Lightning zaczynają się kłócić. W końcu Jo każe Lightningowi wygiąć pręty, natomiast Kłem zajmie się ona. Zoey oznakowuje drugie miejsce na wyspie i cały czas prowadzi. Po chwili przyjeżdżają Mike i Scott. Scott nakazuje Mike'owi by "sprawdził bezpieczeństwo" i Mike'a porywa gigantyczne ośmiornica z czego Scott się po prostu naigrywa. Lightningowi udaje się wygiąć pręty w klatce. Wtedy Jo wpycha go do rekina, a sama odjeżdża. Lightning jest zły na Jo i chce się zemścić, ale w tym momencie Kieł zaczyna gryźć go w tyłek. W końcu, Lightning obiecuje Kłu, że zabierze go do Scotta, na co rekin się zgadza. Kieł zaczyna współdziałać w wyzwaniu z Lightningiem. Na GPS pojawia się Chris i mówi, że trzy punkty to za mało, dlatego dodaje jeszcze jeden. Okazuje się jednak, że to Chef w zemście używając manekina Chrisa i dyktafonu podał tą fałszywą lokalizację.

Cameron w końcu kończy znakowanie pierwszego punktu, gdy dojeżdża do niego Jo i przypomina mu, że to wyścig. Zoey wspina się na szczyt totemu, gdy przyjeżdża Mike ze Scottem. Scott każe Mike'owi się podsadzić i wytrąca Zoey specjalnie. Mike chce pomóc Zoey, ale wtedy Scott po oznakowaniu totemu, zjeżdża prosto na Mike'a. Scott każe Mike'owi się dalej holować, ale Mike chce pomóc Zoey. Wtedy Scott zrywa koszulę Mike'a zmieniając go w Vito. Vito pyta Scotta, gdzie jest Anna Maria i Scott obiecuje mu, że jak go zaholuje, to mu pokaże. Więc Vito zostawia Zoey wiszącą na totemie i odjeżdża. Gdy Jo jedzie gokartem, nagle czuje testosteron. Okazuje się, że to Lightning z Kłem, który specjalnie potrąca Jo w zemście. Zoey na totemie nie może się już dłużej utrzymać i spada prosto na gokart Camerona podsadzając go jednocześnie na szczyt totemu. Zoey jest zła i jedzie jak najszybciej by zemścić się na Mike'u. Cameron orientuje się, że chodzi o jego osobowości i pędzi by powstrzymać Zoey. W tej chwili do totemu podjeżdża Lightning. Szybko namalowuje znak, gdy Chris przyjeżdża na miejsce chcąc ogłosić zwycięzce. Lightning wraca i pędzi do ostatniego miejsca, które Chris dodał. Chris jednak nie wie o co chodzi i myśli, że zrobił to Duncan i każe Chefowi szybko jechać by go dorwać.

Gdy Vito podholowuje Scotta do ostatniego miejsca, Scott uderza go tak, że Vito traci przytomność i Scott biegnie po wygraną. Wtedy na miejscu zjawia się Zoey i oznajmia, że między nimi koniec, choć nawet nigdy się nie zaczęło. Jednak gdy widzi Mike'a rannego, zaczyna jest przerażona i stara się go ocucić. Mike budzi się w swojej głowie, gdzie wszystkie osobowości chcą zawładnąć Mike'm. Zaczynają one atakować Mike'a. Zoey jest zdenerwowana nie wiedząc co dzieje się z Mike'm. Cameron mówi że walczy on ze swoimi osobowościami ujawniając przed Zoey tajemnicę. W końcu, Mike wygrywa i przejmuje kontrolę nad swoim umysłem. Budzi się i okazuje się, że wygrał ze swoimi osobowościami. Przyznaje się Zoey, że ma osobowość wieloraką i Zoey akceptuje go z nimi mówiąc, że będzie miała więcej Mike'ów do kochania.

Scott próbuje oznaczyć ostatnie miejsce, gdy nadjeżdża Lightning z Kłem. Wyskakują oni z gokarta. Kieł łapie Scotta, natomiast Lightning oznacza cały Mount Chrismore wielkim znakiem ku przerażeniu Chrisa. Lightning pewny że wygrał, mówi Chrisowi że chce wyeliminować Jo. Jednak Chris ogłasza, że to był tylko kawał Duncana. W tej chwili Duncan wychyla się i mówi, że to nie on. Po chwili wysadza Mount Chrismore i zaczyna się śmiać. Kieł zaczyna gryźć Scotta, gdy ten pryska mu w paszczy farbą. Wtedy Kieł wypluwa Scotta.

Podczas ceremonii eliminacji, Chris oznajmia, że ostatnim punktem na wyzwaniu miał być totem. Więc ogłasza, że zwycięstwo należy do Scotta. Chris proponuje, by wyeliminować on Lightninga, za to Lightning mówi, by wybrał Jo. Mimo to, Scott wybiera Mike'a. Gdy Mike siedzi już na Miotaczu Wstydu, podchodzi do niego Zoey. Wtedy Mike daje jej na pamiątkę medalion. Chcą się pocałować, ale tuż przed tym Mike zostaje wystrzelony poza wyspę.