FANDOM


Lightning
Shaboom2
Płeć Męska
Kolor włosów Czarny (poprzednio); Biały (obecnie)
Kolor oczu Brązowy
Rodzina Ojciec,
Wrogowie Jo, Cameron, Brick, Staci, Zoey, Ezekiel, Heather
Talent Gra w koszykówkę; Pływanie; Wspinaczka

Lightning jest uczestnikiem Totalna Porażka: Zemsta Wyspy w drużynie Toksyczne Szczury. Zakochany w Annie Mari z wzajemnością.

PrzeglądEdit

Totalna Porażka: Zemsta WyspyEdit

Lightning po raz pierwszy pojawia się w Większe! Gorsze! Brutalniejsze! na statku z innymi nowymi uczestnikami. Wyskakuje spomiędzy Zoey i Mike'a i prezentuje swoje mięśnie, gdy jest prezentowany. Gdy Chris wysadza statek, Lightning ratuje Camerona myśląc że jest on dziewczynką, na co on stanowczo zaprzecza. Gdy są już na plaży, Lightning żartuje do Sama, że "króliki" się mogą zdenerwować gdy uczestnicy będą się za głośno zachowywać. W czasie wyścigu do mety Lightning przybiega drugi (po Jo). Gdy Jo przeprasza go, że przegrał z dziewczyną, ten zaprzecza przegranej. Lightning zostaje przydzielony do drużyny Toksyczne Szczury, choć proponuje inne nazwy dla swojego zespołu, takie jak "Drużyna Lightninga" i "Lightningowcy". W czasie wyzwania próbuje wspiąć się po drzewie by ściągnąć totem drużyny, ale nie udaje mu się to. Jednak w konfesjonale tłumaczy się, że wspinaczka to nie jest prawdziwy sport. Lightning bierze również udział w planie B na ściągnięcie totemu. Mimo że jego drużyna dociera pierwsza pod domki, przegrywa wyzwanie, gdy Zmutowane Larwy wysadzają domek Szczurów. Lightning jest zaniepokojony gdzie będą spali, gdy ich domek zostaje zniszczony i jest zawiedziony gdy okazuje się że dostaną domek taki sam jak przeciwnicy. Lightning tak jak inni członkowie Toksycznych Szczurów był zirytowany ciągłymi kłamstwami Staci i prawdopodobnie głosował na nią tej nocy.

W Prawda albo laser rekina Lightninga widać na początku odcinka gdy śpi w domku z chłopakami. Gdy Chris ogłasza wyzwanie, Lightning protestuje mówiąc że nie dostał jeszcze swojej dziennej dawki białka. Kiedy Scott próbuje uciec od pierwszego wyzwania, Lightning zatrzymuje go. W drugiej części wyzwania, zadaniem Lightninga jest "kopostart". Zostaje on wystrzelony jako pierwszy, jednak spada do błota kilka metrów niżej, a następnie zostaje pogryziony w tyłem przez drużynowego szczura. Gdy okazuje się że Toksyczne Szczury przegrywają wyzwanie, Lightning skarży się że jest w drużynie patałachów. Gdy Sam stwierdza, że wygrana to nie wszystko, zły Lightning zaczyna go gonić. W czasie drużynowej narady kogo wyeliminować, Lightning stwierdza że wszyscy powinni dziś zostać wyeliminowani ponieważ przegrali. Mimo to Lightning bezpiecznie dostaje piankę i zostaje w programie.

W Lód, lód dziecino Lightning w stołówce przypadkowo połyka chrząszcza i zaczyna się dusić. Dawn ratuje mu życie, jednak jak się okazuje, jej zamiarem było uratowanie chrząszcza, a nie Lightninga. Podczas pierwszego wyzwania, Lightning dobrze się wspina, przy okazji w kółko powtarzając słowa na "Sha-" denerwując Scotta. Przy innej okazji, Lightning skopuje kilka skał na Mike'a i Zoey w rezultacie czego, spadają na ziemie. Gdy Lightning jest już blisko szczytu góry, Chef rzuca bryłę lodu z góry strącając Lightninga i Scotta ze wzgórza. Jednak i tak Toksyczne Szczury wygrywają pierwsze wyzwanie, dzięki B. W drugim wyzwaniu z przejęciem flagi, Lightning od razu proponuje drużynie, by wybrali lepszy fort, ale Scott specjalnie każe im wybrać gorszy. Lightning ma za zadanie iść po flagę Zmutowanych Larw. Jednak w czasie drogi, Sam wpada do lodowatej wody i zamarza w bryłę lodu. Lightning pomaga mu i wydostaje go z wody, ale krótko potem zostaje trafiony śnieżką i pada na ziemię. Budzi się dopiero na końcu wyzwania, jednak nie zorientowany co się dzieje, Lightning dalej chce brać udział w wyzwaniu. Jednak po chwili wpada do lodowatej wody i również zamarza w bryłę lodu. W czasie ceremonii eliminacji Lightning mimo przekonywania Scotta, głosuje na Sama. Lightning dostaje piankę i zostaje w grze.

W Schwytani straceńcy Lightning podczas wyzwania znajduje pierwszą wskazówkę w pułapce na niedźwiedzie, która zakleszcza się na jego ciele. W czasie poszukiwania drugie wskazówki, Lightning zostaje zaatakowany przez gigantyczną ośmiornice. Później zostaje przez nią powalony na ziemię, gdy Scott rzuca w nią kamieniem. W końcu Lightning uderza ośmiornicę w oko i udaje mu się wydobyć klucz, ale zostaje porwany przez pająka. Na koniec zostaje uratowany tak jak inni przez Camerona i z powodu zwycięstwa ich drużyny, omija ich eliminacja.

W odcinku Ahoj, załogo! Lightning na początku odcinka zostaje wybudzony ze snu przez budzik Bricka tak jak inni chłopcy w domku. Później gdy chce mu się jeść, odkrywa że jego proteinowa odżywka zniknęła co go bardzo zasmuca. Wtedy Scott sugeruje że zrobił to Brick. Na stołówce Lightning odbierając od Chefa swój posiłek, pyta go czy są w nim proteiny, ale ten zamiast odpowiedzieć, wściekle warczy. Dawn mówi Lightningowi że jego chi się skurczyło, ale on nie wie o co chodzi i kradnie śniadanie Dawn. Oprócz tego przynosi sobie jeszcze więcej jedzenia, gdy Chris wypuszcza zmutowanego szopa. Szop wyrzuca Lightninga przez okno stołówki. Podczas pierwszego wyzwania Lightning spycha do wody pompującego wodę do kostiumu Bricka, Sama, bo uważa on że robi to za wolno i Lightning zastępuje go. Ostatecznie więc Toksyczne Szczury wygrywają pierwsze wyzwanie. W czasie drugiego wyzwania Lightning zgłasza się do kierowania łodzią. Jednak zostaje sparaliżowany gdy dostaje mewą strzelaną przez Jo i wtedy Lightning traci kontrolę nad łodzią, a Scott nakłada mu na głowę wiadro z resztkami z poprzedniego sezonu. Lightning jest sparaliżowany aż do ceremonii eliminacji, a wtedy dostaje piankę i bezpiecznie zostaje w programie.

W Uciekający model Lightning na początku popiera toast chłopaków i kładzie swoją rękę, aż wszystkich przeraża zdeformowany kciuk Sama. Lightning naśmiewa się wtedy z Sama. Podczas pierwszego wyzwania na trybunach Lightning nadal myli Jo nazywając ją chłopakiem. W czasie wyzwania próbuje złapać ogromnego żółwia i kopie w skorupę, jednak ten łapie go i boleśnie bije. W końcu Lightning proponuje złapać Sasquatchanakwę. Reszta drużyny zgadza się. Lightning chwali Bombową Torbę Sportową Bricka, mówiąc że to jest męski sposób ubierania. W czasie drugiego wyzwania, Lightning, Brick i Scott próbują podejść Sasquatchanakwę z trzech stron, jednak ten plan się nie udaje, gdyż Sasquatchanakwa rzuca w nich beczkami. Ostatecznie Toksyczne Szczury przegrywają po raz kolejny. Na ceremonii eliminacji Lightning zostaje bezpiecznie z programie. Gdy następuje zamiana drużyn i Jo dołącza do Toksycznych Szczurów, Lightning stwierdza że drużyna nadal składa się tylko z facetów, na co zezłoszczona Jo wkłada mu palce do oczu.

W Kopalnia jest kiepskim miejscem na odpady, Lightning na początku odcinka podchodzi do Bricka i pokazuje mu jak prawidłowo ćwiczyć podnoszenie. Gdy okazuje się, że rano nie ma śniadania, Lightning sprzeciwia się temu i stara się sam znaleźć jedzenie. W końcu Chef podpowiada mu, by poszukał w chłodni. W czasie wyzwania, Toksyczne Szczury zostają przysypani kamieniami, przez co Zmutowane Larwy korzystają z windy, a Toksyczne Szczury muszą sobie poradzić inaczej. Brick proponuje zjechać po linach, po nim zjeżdża Lightning i miażdży Bricka. W końcu jednak, Lightning i Jo zostawiają Bricka i idą złapać świetliki z powrotem do słoja. Jo każe Lightningowi by zapędził je w jej stronę. W końcu Jo łapie je w słoju na głowie Lightninga. Później, gdy Jo tłumaczy Lightningowi, że ukąszenia świetlików nie są groźne, ich czujniki zmieniają kolor na pomarańczowy. Wtedy przerażony Lightning mówi, że nigdy nie pocałował pierścienia SuperBowl, natomiast Jo ujawnia, że nigdy nie całowała chłopaka. Lightning nadal nie wiedząc, że Jo to dziewczyna, dziwi się temu, ale mówi że nie osądza. Potem Jo próbuje przekonać go, że Brick za bardzo się rządzi i będzie chciał wyeliminować Lightninga przy najbliższej okazji. Wtedy Lightning proponuje by zawarli męski sojusz, by go wyeliminować. Jo zgadza się i oboje podają sobie rękę. Na koniec, Lightning, Jo i Brick zostają porwani przez świstaki i uwięzieni. Potem gdy zostają uwolnieni, Lightning dociera do tronu i łapie statuetkę. Jednak po chwili rzuca się na niego Ezekiel i próbuje go ugryźć. Lightningowi w końcu udaje się odepszeć Ezekiela. Brick mówi mu że mogą już iść, bo mają statuetkę. Lightning wykopuje wtedy mocno Ezekiela. Ostatecznie, Toksyczne Szczury przegrywają wyzwanie i muszą odbyć kolejną ceremonię eliminacji. Jednak Lightning dostaje piankę i pozostaje w programie, natomiast zgodnie z sojuszem, Brick zostaje wyeliminowany.

W Wyspa skarbów Dr McLeana gdy Lightning jeszcze śpi śniąc o wygranej w SuperBowl, Jo wkopuje go do wody, by go obudzić. W czasie pierwszego wyzwania, Jo wyrywa z tratwy znak drużyny i każe Lightningowi wiosłować. Lightning na początku nie zgadza się, by Jo nim rządziła, ale po chwili Jo przekonuje go mówiąc, że dzięki temu będzie kapitanem drużyny wioślarskiej. Nagle na drodze Szczurów pojawia się gigantyczna ośmiornica. Zaczyna ona atakować Lightinga i Jo. Jo próbuje się bronić uderzając znakiem, ale zamiast w ośmiornicę, uderza w Lightinga. Później zostają uwolnieni, gdy Kieł uderza w ośmiornicę. Więc Lighting i Jo zaczynają szybko płynąć do brzegu o własnych siłach. Ostatecznie Toksyczne Szczury przegrywają pierwsze wyzwanie i w związku z tym muszą nosić "pasy kary". Oprócz tego Chris dodaje Lightningowi wykrywacz metalu na czubek głowy. Gdy Lightning i Jo docierają do bagien, Jo chce iść tam gdzie wskazuje strzałka, ale Lightning ma wątpliwości. Jednak Jo przekonuje go mówiąc, że ten kto znajdzie skarb, zostanie kapitanem drużyny. Na bagnach, Lightning chwali Dakotę za jej walkę z krokodylem i mówi że sam też by tak potrafił. Okazuje się, że dwa krokodyle właśnie przypływają za Lightningiem i atakują go, a Jo idzie dalej. W końcu Lightning dociera do Jo cały ranny i przewraca się na ziemię. Mimo to, ostatecznie Toksyczne Szczury wygrywają wyzwanie i chronią się od eliminacji.

W Grand Chef Auto, podczas pierwszego wyzwania, Lightning pomaga Jo, gdy do jej twarzy przymocowuje się ogromny zmutowany karaluch. Lightningowi udaje się pierwszemu znaleźć klucz w szafkach. Podczas drugiego wyzwania, Lightning i Jo trafiają w ślepy zaułek. Wtedy Chef zamyka ich w więziennej klatce strzeżonej przez Kła. W klatce, Jo i Lightning zaczynają się kłócić. W końcu Jo każe Lightningowi wygiąć pręty, natomiast Kłem zajmie się ona. Lightningowi udaje się wygiąć pręty w klatce. Wtedy Jo wpycha go do rekina, a sama odjeżdża. Lightning jest zły na Jo i chce się zemścić, ale w tym momencie Kieł zaczyna gryźć go w tyłek. W końcu, Lightning obiecuje Kłu, że zabierze go do Scotta, na co rekin się zgadza. Kieł zaczyna współdziałać w wyzwaniu z Lightningiem. Później w zemście, Lightning potrąca Jo jadąc gokartem. Ostatecznie, Lightning pierwszy znakuje Mount Chrismore i decyduje się wyeliminować Jo. Jednak Chris oznajmia, że Lightning nie wygrał, bo Mount Chrismore było fałszywą lokalizacją. Tak więc Lightning nie dostaje szansy na wybranie osoby, która ma być wyeliminowana. Jednak pozostaje on nadal w programie.

W W górę, w górę i uciekam moim żałosnym balonem, Lightning jest podekscytowany wyzwaniem, aż przypadkowo uderza Scotta w twarz. W czasie pierwszego wyzwania, Lightning wylosowuje helikopter. Podbiega do Camerona i pyta jak zbudować helikopter, ale Jo zabiera Camerona dla siebie. Lightning szukając rzeczy do budowy helikoptera, znajduje różne rzeczy potrzebne do budowy helikoptera, jednak myśląc że to Jo ma zbudować helikopter, ukrywa te rzeczy. Po chwili przypomina sobie, że helikopter to jego zadanie. Lightningowi udaje się więc zbudować helikopter. W czasie drugiego wyzwania, Lightning próbuje zestrzelić sterowiec jajkiem, jednak nie jajko odbija się po prostu od sterowca. Wtedy Heather śmieje się z niego. Lightning przygotowuje się do drugiego rzutu, gdy nagle przysłania go Jo swoim balonem. Nieoczekiwanie, pojawia się Cameron w swojej rakiecie i przypadkowo uderza o helikopter Lightninga, tak że obie maszyny zaczynają wirować. Widząc jak Jo wykorzystuje Camerona, podlatuje do niego Lightning i mówi mu, że Jo jest oszukańcza i maszynka do dymu powinna być jego. Lightning zaczyna przyspieszać i wpada do sterowca przez szybę. Następnie każe on Heather oddać milion dolarów. Jednak ta rzekomo zaczyna płakać. Lightning wtedy traci czujność, a wtedy Heather uderza go walizką, aż ten upada. Lightning zaczyna walczyć z Heather o walizkę, aż sterowiec traci kontrolę. Lightning stara się ostrzec Heather, że za nią jest rakieta Camerona, ale ta myśli, że Lightning stara się ją nabrać. Cameron wlatuje rakietą w sterowiec Heather, a Lightning łapie walizkę z milionem, którą po chwili zabiera mu Chris lecący jetpackiem. W czasie ceremonii eliminacji, Lightning i Cameron głosują razem na Jo. Lightning jest w dwóch ostatnich, ale ostatecznie to Jo zostaje wyeliminowana, a Lightning pozostaje w programie.

W Jedz, wymiotuj i bądź ostrożny, gdy Lightning ćwiczy grę w koszykówkę, obok ląduje Cameron. Cameron stara się przekonać Lightninga o głosowaniu na Scotta i ten głośno krzyczy "Tak" co niezwykle cieszy Camerona. Po chwili do Lightninga podchodzi Scott i proponuje mu sojusz. Lightning znów krzyczy głośno "Tak", przez co Scott czuje się pewnie. W konfesjonale, Lightning wyjaśnia, że tak naprawdę nie słyszał co do niego mówili, bo był zajęty grą w koszykówkę. W czasie pierwszego wyzwania, Lightning orientuje się, że w lesie nie ma żadnego jedzenia. Zaczyna zastanawiać się z czego są steki i wpada na pomysł, że steki są zrobione z drzew. Wtedy uderza mocno w drzewo, by zdobyć steki, ale tylko strąca gniazdo pszczół. Lightning do swojej potrawy dodaje oleju, a wtedy potrawa zaczyna się palić. Lightning próbuje ugasić ogień wodą, ale o dziwo, woda tylko wznieca ogień. Więc Lightning wyrzuca patelnię, przypadkowo rzuca ją prosto na stażystę z mikrofonem. Oprócz tego, polewa swoją zmutowaną larwę białkiem, a wtedy larwa wymiotuje prosto na jego twarz Podczas prezentacji potrawy DJowi, Lightning próbuje oszukać DJa mówiąc, że przygotował camellonii, ale po chwili larwa podnosi się zdradzając Lightninga. Gdy nadchodzi czas na zjedzenia swoich potraw, Lightning już po pierwszym kęsie mdleje. Później zaczyna też wymiotować. W czasie drugiego wyzwania, Lightning kilkakrotnie próbuje zdjąć obrożę, ale za każdym razem obroża razi go prądem. Więc Lightning zawiera układ z Cameronem. Cameron ma pomóc mu zdjąć obrożę, a wtedy Lightning pomoże mu dojść do mety. Cameron zgadza się i za pomocą swojego zegarka wytwarza impuls, który zdejmuje obroże z szyi Camerona i Lightninga. Za namową Camerona, przyczepiają oni obroże do ogona zmutowanego szopa. Jednak po chwili Cameron traci oddech i nie może dalej biec. Wtedy prosi Lightninga, by zgodnie z umową zaniósł go do mety, ale Lightning nie zgadza się. Mimo to Cameron wskakuje mu na plecy o czym Lightning nie wie. Lightning już zbliża się do mety i stwierdza, że nabrał masy mięśniowej, nie wiedząc o Cameronie na swoich plecach. Lightning dobiega pod maszt pierwszy i już zaczyna się cieszyć. Przypadkowo, Cameron na plecach Lightninga uderza głową o maszt wygrywając nietykalność. Podczas ceremonii eliminacji, Lightning jest zły na Camerona za przypadkową kradzież nietykalności i ślubuje mu zemstę w konfesjonale.

W odcinku Polujący Franken-las, rano Lightning ćwiczy uderzenia na swoim manekinie Camerona. Później również gryzie manekina Camerona wprawiając go w strach. Gdy Chris przedstawia wyzwanie, Lightning jest pewien swojej wygranej i przechwala się swoimi umiejętnościami, aż Zoey naigrywa się z niego. Lightning naśmiewa się z wyzwania, myśląc że będzie ono łatwę. Wtedy Chris nakierowuje go na zmutowany kwiat, który zieje ogniem w tyłek Lightninga. Chef gasi go gaśnicą. Gdy Cameron z przerażeniem zdaje sobie sprawę, że roślina, której mają szukać uczestnicy je mięso, Lightning naśmiewa się z Camerona mówiąc, że jest bezpieczny, gdyż jest "patyczakiem". W odwecie Cameron naśmiewa się też z Lightninga. W końcu Lightning próbuje uderzyć Camerona, ale Zoey zatrzymuje go swoją pięścią, broniąc Camerona. W czasie wyzwania, Lightning postanawia grać w pojedynkę. W konfesjonale tłumaczy swój "plan gry". Ponieważ ma na mapie zaznaczone miejsce, gdzie znajduje się Larry, planuje on przedzierać się tak długo, aż zobaczy "X". Pewny siebie, Lightning wkracza do lasu i jest zdziwiony, że nigdzie nie ma "X". Stwierdza też, że przyroda jest nuda i wszystko wygląda jednakowo. Nagle zauważa on wielką zmutowaną muchę, która zostaje poparzona przez zmutowanego kwiatka. Lightning nabija się z nich, a wtedy stworzenia zaczynają go atakować. W innej części lasu, Cameron pyta Zoey czy nic jej nie jest, gdyż zauważył, że zachowuje się ona trochę inaczej. Dochodzą oni do końca szlaku, gdy nagle przed nimi pojawia się Lightning, który jest atakowany przez zmutowaną muchę. Lightning walcząc z muchą, w końcu wpada na drzewo gubiąc swój kawałek mapy. Gdy Zoey zabiera część mapy Lightninga, nagle wpada do lei. Widzi to Lightning i podbiega do niej. Jednak zamiast jej pomóc, po prostu zabiera mapę. W konfesjonale chwali się, że mając wszystkie mapy może zarządzać grą. Jednak trzyma on mapy nie tak jak trzeba, przez co nic z nich nie rozumie. Biegnie tam, gdzie zaprowadza go źle ułożona przez niego mapa. W końcu, Lightning spada z klifu. Potem, Lightning czytający mapę i przypadkowo wpycha Ezekiela z powrotem do kopalni. Gdy pojawia się na bagnach, myśli że jest pierwszy, aż zauważa Camerona i Zoey. Wtedy zezłoszczony rwie mapę. Skacze on na żółwia, a następnie prosto do Larry'ego. Już chce zerwać kwiat, gdy nagle szczęki Larry'ego zaciskają się. Po chwili jednak, Larry wypluwa Lightninga na drzewo. W końcu, lecąc na lianie, Lightning szybko zrywa kwiat i ląduje na drugim brzegu, a następnie odbiega z kwiatkiem. Nagle łapie go Larry, który wyrwał się z korzeni i unosi do góry. Zoey podbiega i zabiera kwiat. Wtedy Larry wyrzuca Lightninga z pobliże kwiatka, który po raz kolejny zieje ogniem w jego tyłek. Gdy Lightning zauważa Camerona i Zoey w paszczy Larry'ego, zamiast im pomóc, chwyta kwiat i biegnie dalej. Larry cały czas go goni, mimo to, Lightning lecąc, pierwszy przekracza linię mety z kwiatkiem. Wtedy Chris ogłasza, że Lightning wygrał. Nieco później, Lightning naśmiewa się z Camerona i Zoey, że któreś z nich zostaje wyeliminowane. Podczas ceremonii eliminacji, Chris ogłasza, że Lightning może wybrać kogo wyeliminować z programu. Cameron poddaje się i ogłasza, że czas na niego, będąc pewnym, że Lightning go wyeliminuje. Już kieruje się na Miotacz Wstydu, gdy Lightning ogłasza, że chce wyeliminować Zoey, gdyż jest ona silniejszym rywalem i chce zemścić się na Cameronie w finale. Na koniec widzimy jak Lightning grozi Cameronowi w Porcie Wstydu.