FANDOM


W górę, w górę i uciekam moim żałosnym balonem
Sezon 4, Odcinek 10
Up, Up And Away In My Pitiful Balloon (48)
Pierwsza premiera (USA) N/A
Pierwsza premiera (PL) 10.05.2012
Wyzwanie(a) Zbudować latające urządzenie
Złapać Heather
Zwycięzca(y) Cameron
Występ(y) Heather
Wyeliminowany Jo
Lista odcinków
poprzedni
"Grand Chef Auto"
następny
"Jedz, wymiotuj i bądź ostrożny"

Zawodnicy mają zbudować własne latające urządzenia i wziąć udział w powietrznym torze przeszkód. Nieoczekiwanie były uczestnik kradnie milion dolarów i zadaniem zawodników staje się złapanie złodzieja. Silny uczestnik zmusza słabszego do sojuszu, ale w końcu, słabszy zawodnik stawia się silniejszemu i wyeliminowuje go z wyspy.

OpisEdit

Rano Scott ucieka przed goniącym go Kłem. W końcu Scott potyka się o kamień i Kieł dogania go. Scott prosi Kła, by szybko go zjadł, gdy nagle nad ich głowami przelatuje sterowiec co odciąga uwagę Kła. Wtedy Scott kopie Kła w krocze i odchodzi. Następnie Scott dołącza do pozostałych uczestników, którzy są zafascynowani sterowcem. Scott naśmiewa się z nich, gdy nagle kotwica sterowca ląduje na jego nodze. Cameron wyjaśnia co to za sterowiec, gdy nagle przygniatają go schody ze sterowca.

Z maszyny wychodzą Chris i Chef. Chris wyjaśnia, że to jego "Powietrzne Centrum Dowodzenia". Chris również ogłasza, że dzisiejsze wyzwanie będzie powietrznym torem przeszkód. Lightning jest podekscytowany wyzwaniem, aż przypadkowo uderza Scotta w twarz. Następnie Chris przedstawia dzisiejszego gościa specjalnego, Heather. Wszyscy są przestraszeni widząc ją. Zoey jest podekscytowana spotkaniem Heather, ale ta złośliwie odpowiada jej, że nie gada z "frajerami". Zoey próbuje się bronić mówiąc, że nie jest frajerką, ale proponuje by spytała innych o zdanie. Chris oznajmia, że Heather ma zademonstrować na czym polega wyzwanie. Chef nakłada jej na plecy jetpack i odpala go. Wtedy Heather przelatuje przez kilka płonących obręczy, głośno krzycząc. Nagle w jetpacku kończy się benzyna i Heather zaczyna spadać na ziemię. Chris jednak informuje, że w jetpacku zamontowany jest spadochron. Jednak spadochron otwiera się za późno i Heather ląduje boleśnie na ziemi. Zoey ma obawy, że wyzwanie jest zbyt niebezpieczne i nie chce wziąć udziału. Wtedy Chris pokazuje jej walizkę z milionem dolarów. Zoey patrząc na milion pozbywa się lęku przed niebezpieczeństwem. Scott zaczyna drwić z Zoey mówiąc, że nie wygra pieniędzy. Wtedy zła Zoey popycha mocno Scotta. W konfesjonale Zoey mówi, że nie lubi Scotta i musi on zapłacić za wyeliminowanie Mike'a.

Oprócz tego Chris ogłasza, że każdy uczestnik musi zbudować własną maszynę latającą. Jo zmusza Camerona do sojuszu z nią. W konfesjonale, Cameron wyznaje, że czasem czuje się bezsilny przy Lightningu lub Scottcie więc chce "schować się" za Jo, by przetrać w programie. Jo natomiast w konfesjonale tłumaczy, że planuje przeciągnąć Camerona przez kilka rund, a następnie pozbyć się go, a w czasie sojuszu wyeliminować Lightninga. Lightning cały czas wyraża złość po tym jak Jo popchnęła go w paszczę rekina i chce on ją wyeliminować. Chris zaprowadza uczestników do składu śmieci gdzie mają oni wylosować sobie środek powietrznego transportu do zbudowania z worka na śmieci. Jo wylosowuje balon, Lightning helikopter, Zoey samolot, natomiast Cameron rakietę. Scott początkowo wylosowuje ptaka, ale chce wymienić swoją kartę. Wkładając rękę do worka znajduje tylko pułapkę na myszy, więc zgadza się "zbudować" ptaka. Dodatkowo, ten kto pierwszy skończy swój środek transportu, wygra maszynę do zasłony dymnej.

Zadanie rozpoczyna się i wszyscy rozbiegają się by zbudować swoją maszynę. Jo pyta Camerona co jest potrzebne do budowy balonu, a następnie każe mu go zbudować. Po chwili do Camerona podbiega Lightning i prosi o pomoc Camerona. Jednak Jo zabiera Camerona dla siebie. Scott szuka rzeczy do budowy ptaka pośród śmieci. Po chwili zauważa dwa zmutowane ptaki siedzące obok i wyrywa im pióra. W zemście zmutowane ptaki atakują Scotta. Gdy Zoey martwi się, że nie uda jej się zbudować samolotu, nagle wpada na potrzebne jej rzeczy. Lightning szukając rzeczy do budowy helikoptera, znajduje różne rzeczy potrzebne do budowy helikoptera, jednak myśląc że to Jo ma zbudować helikopter, ukrywa te rzeczy. Po chwili przypomina sobie, że helikopter to jego zadanie. Scott skleja pióra ptaków, gdy dostukowuje śmigło i odpada swój samolot. Wtedy pióra przyklejają się do Scotta. Lightning buduje swój helikopter, gdy Cameron kończy budowę balonu dla Jo. Wtedy postanawia poszukać części do swojej rakiety, ale Jo zatrzymuje go i każe mu sabotować pracę Lightinga. Cameron próbuje zrzucić złom na Lightninga, ale nie daje rady i wystrzeliwuje się w stertę śmieci. Tam znajduje silnik świetnie pasujący do jego rakiety. Jo czekając na Camerona, dziwi się, że tak długo go nie ma. Wtedy idzie go poszukać. Znajduje go, gdy kończy już on budowę swojej rakiety. Jo zaczyna na niego krzyczeć, a wtedy Cameron uruchamia swoją rakietę i odlatuje. W końcu rakieta rozbija się o stertę gruzu i Chris ogłasza, że Cameron wygrywa, a w nagrodę dostaje maszynę do zasłony dymnej.

Jo zabiera nagrodę Camerona dla siebie. W konfesjonale, Cameron przyznaje, że nie czuje się wykorzystywany przez Jo, ale mówi okazuje się, że mówi tak tylko przy Jo. Chris ogłasza wyzwanie na zabójczym torze przeszkód będąc z Chefem i Heather w swoim sterowcu. Nagle jednak, Heahter zauważa walizkę z milionem dolarów i wpada na pomysł. Scott naigrywa się z Zoey deklarując, że ją pokona. Zoey próbując się odpłacić włącza silnik swojego samolotu, który wciąga pióra Scotta. Wtedy Scott wkłada metalowy pręt w śmigło powodując, że cały samolot z Zoey zaczyna się bardzo szybko kręcić. Chris jest bardzo szczęśliwy widząc ze sterowca kłótnie uczestników. Nagle Heather uderza Chrisa nagrodą Gemmie w głowę, a następnie wyrzuca jego oraz Chefa ze sterowca i odlatuje z milionem dolarów. Chris początkowo nie przejmuje się tym, aż orientuje się, że Heather ma jego nagrody Gemmie. Wtedy odwołuje wyzwanie "Zabójczy tor przeszkód" i nakazuje zawodnikom złapać Heather.

Heather ze sterowca zaczyna rzucać nagrodami Gemmie. Przerażony Chris biegnie by je złapać. W konfesjonale, Jo przyznaje, że Heather to godna jej rywalka, ale nie podobają jej się krótkie spodenki Heather. Chris nakazuje, by uczestnicy zestrzelili sterowiec. Jako amunicje daje im jaja zmutowanych, ziejących ogniem kozic. Cameron zwraca uwagę, że kozice nie mogą znosić jaj, jednak Chris wyjaśnia, że kozice zmutowały przez toksyczne odpady na wyspie. Scott planuje zemścić się na Zoey, gdy nagle za nim pojawia się Kieł i zaczyna go gonić. Jo nakazuje Cameronowi, by odwiązał jej balon. Cameron niechętnie robi to, a Kieł przypadkowo wpada w linę od balonu i zaczyna odlatywać ku uciesze Scotta.

Wszyscy zawodnicy wzbijają się do nieba. W zemście Scott skacze na samolot Zoey, tak że ten zaczyna się szybko obracać. Scott chwali siebie za przebiegłość, gdy nagle wlatuje prosto w paszcze Kła. Udaje mu się jednak uciec. Lightning próbuje zestrzelić sterowiec jajkiem, jednak nie jajko odbija się po prostu od sterowca. Wtedy Heather śmieje się z niego. Lightning przygotowuje się do drugiego rzutu, gdy nagle przysłania go Jo swoim balonem. Nieoczekiwanie, pojawia się Cameron w swojej rakiecie i przypadkowo uderza o helikopter Lightninga, tak że obie maszyny zaczynają wirować. Jo przygotowuje się do zestrzelenia sterowca, gdy nagle pojawiają się zmutowane, ziejące ogniem kozice. Jo każe im atakować sterowiec Heather i te robią to. Zła Heather zaczyna rzucać nagrodami Gemmie w Jo. Wtedy Jo każe Cameronowi się osłaniać i ten robi to. Wtem podlatuje do niego Lightning i mówi mu, że Jo jest oszukańcza i maszynka do dymu powinna być jego. Cameron zdaje sobie sprawę, że został wykorzystany i aktywuje bombę w maszynie dymnej, którą jak wyjaśnia w konfesjonale, zamontować już wcześniej na wypadek.

Przez bombę, balon Jo zostaje spalony i Jo zlatuje na ziemię. Po chwili rączka od samolotu Zoey się łamie i Zoey spada na zmutowaną kozicę. Kozica zaczyna szarpać Zoey mimo jej próśb by przestała. W końcu Zoey mocniej szarpię za kozicę, aż ta się uspokaja. Zoey wykorzystuje kozice i każe im zaatakować Scotta ogniem. Skrzydła Scotta stapiają się i Scott spada. Początkowo jest zadowolony, ale po chwili okazuje się, że wylądował na balonie Jo z Kłem. Lightning zaczyna przyspieszać i wpada do sterowca przez szybę. Następnie każe on Heather oddać milion dolarów. Jednak ta rzekomo zaczyna płakać. Lightning wtedy traci czujność, a wtedy Heather uderza go walizką, aż ten upada. Lightning zaczyna walczyć z Heather o walizkę, aż sterowiec traci kontrolę. Lightning stara się ostrzec Heather, że za nią jest rakieta Camerona, ale ta myśli, że Lightning stara się ją nabrać. Cameron wlatuje rakietą w sterowiec Heather, a Lightning łapie walizkę z milionem, którą po chwili zabiera mu Chris lecący jetpackiem. Cameron nie może się już dłużej utrzymać na rakiecie i puszcza ją. Cameron spada, lecz ratuje go Zoey dzięki kozicy. Sterowiec wpada do oceanu, gdy Scott ucieka w wodzie przed Kłem.

Podczas ceremonii eliminacji, Cameron jest nietykalny. Bezpieczni również są Zoey i Scott. Natomiast Toksyczną Piankę Porażki otrzymuje Jo. Staje się zła i nazywa Camerona zdrajcą. Próbuje ona go uderzyć, ale Chef ją zatrzymuje. Wtedy Cameron przyznaje, że nauczył się tego od niej i Jo chwali jego strategię. Jednocześnie nazywa ona Lightninga idiotą, bo nie rozpoznał on, że Jo jest dziewczyną. Gdy Jo siedzi już na Miotaczu Wstydu, Chris pyta ją o słowa na pożegnanie. Jo zaczyna grozić Lightningowi, a wtedy zostaje wystrzelona poza wyspę.